SVĚTLÉ PLYNOVÉ INFRAZÁŘIČE

Topení pro vytápění hal a skladů

Moderní topidla- světlé plynové keramické infrazářiče – zářiče řady SX umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném vysokém komfortu obsluhy topení.
Světlé plynové infrazářiče lze využít také jako topení pro terasy a venkovní posezení. Světlé plynové keramické infrazářiče řady XD a XDI lze použít pro vytápění teras a předzahrádek restaurací, kaváren, barů a pod. v přechodném období jara a podzimu i v chladných dnech léta. Použití zemního plynu zlevňuje jejich provoz oproti používaným přenosným infrazářičům na propan – butan a při vhodném rozmístění zvyšuje účinnost topení.

Základní informace o topení světlými infrazářiči.

Výrobce infrazářičů: SBM Int., Dijon, Francie. K vytápění infrazářiči se využívá principu tepelného sálání (spalování plynu probíhá na keramické mřížce v otevřeném prostoru) pro topení ve specifických prostorách a zónách i celých objektech. Světlý infrazářič dovede velice rychle zvýšit teplotu ve velkých, středně nebo velmi vysokých objektech (zateplených i nezateplených). Vytápění infrazářiči zajišťuje až 50% energetickou úsporu a tím i úsporu nákladů za topení.

Atmosferický hořák, provozní teplota keramických desek cca 800-900°C, keramické desky uloženy v rámech z ušlechtilé oceli. Součástí infrazářiče je tzv. zapalovací a bezpečnostní blok. Jednostupňová nebo dvoustupňová regulace výkonu topení (0%-100% nebo 0%-50%-100% výkonu). Certifikát CE, ISO 9002, schválení SZÚ Brno.

  • Světlé infrazářiče řady SX jsou vhodné topení pro ekonomické vytápění hal s výškou nad 5 m. Světlé infrazářiče nejsou vhodné pro vytápění prostředí s nebezpečím výbuchu. Varianty infrazářičů – na zemní plyn, propan, propan-butan.
  • Světlé infrazářiče řady XLA lze s výhodou využít pro vytápění nízkých prostor s výškou do 5m.
  • Světlé infrazářiče typu XD a XDI jsou vhodné pro vytápění teras a předzahrádek restaurací, kaváren barů a pod. Vytvoří tepelnou pohodu pro pobyt v těchto venkovních prostorech a prodlouží dobu jejich provozování. Jejich použití lze jednoduše regulovat a zapnout je jen na obsazených místech s okamžitým účinkem pocitu tepla pro hosty.
  • Přenosné plynové infrazářiče pro vytápění převažně venkovních pracovišť nebo dočasných pracovišť v halách.

Světlé infrazářiče - výhody a nevýhody topení

vytápění stálou teplotou
topení bez hluku, průvanu a víření vzduchu a prachu
teplo ihned - do 5 min. 95% výkonu
nejvyšší teplo při zemi
vhodné i pro vytápění velmi těžkých provozů
lehké, kompaktní topení, nepřekáží
nenáročná montáž
významná úspora energie
možnost zónového vytápění, topení pouze na určených místech
není nutný nucený odvod spalin skrze střechu nebo stěnu
v případě nedostatečného přirozeného větrání nutná instalace přídavných ventilátorů

POTŘEBUJETE VYŘEŠIT VYTÁPĚNÍ HALY, TERASY ?

Světlé infrazářiče jsou dobrá volba !

DANEX-PLAST, s.r.o., Vám nabízí jako bezplatnou službu:

  • vypracování studie vytápění zářiči SBM s vypočítaným potřebným instalovaným výkonem, návrhem na optimální rozmístění, výšky a úhly zavěšení zářičů. V případě zájmu si zde vytiskněte formulář, který nám po vyplnění základních údajů o hale zašlete faxem.
  • vypracování studie návrhu optimálního rozvodu plynu k zářičům pro vytápění objektu
  • proškolení pracovníků provádějících montáž topení
  • doplnění technické studie o porovnání s výchozím stavem a vyhodnocením doby návratnosti vložených investic
  • pomoc při řešení případných problémů s přípojkou zemního plynu
  • podporu při hledání zdrojů financování

KOKTAKTUJTE NÁS!

Přejděte na stránku s kontakty.

KONTAKT