CHLAZENÍ HAL - EVAPORACE

Evaporační chlazení hal - efektivní a ekonomické

Evaporace využívá přirozený efekt odpařování vody a ochlazování vzduchu. Zařízení pracuje jen s běžně dostupnou vodou. Není napájené chladicí směsí a nevyužívá kompresory. Neprodukuje freony a není závadné vůči životnímu prostředí. Použitá voda se dá případně opět využít. Chladicí směsi klasických klimatizací jsou životnímu prostředí a zdraví nebezpečné a manipulace s nimi vyžaduje profesionální údržbu s oprávněním, což u evaporačního chlazení není

Základní informace o evaporačním chlazení pro haly

Evaporační chlazení ochlazuje a zvlhčuje vzduch odpařováním vody, která pohlcuje teplo. ADRIAN-AIR® EV je evaporační jednotka navržená pro chlazení a zvlhčování vzduchu v prostoru pomocí vypařovaní vody, které absorbuje teplo. Oběžné čerpadlo udržuje filtry plně nasáknuté studenou vodou. Když teplý vzduch prochází vlhkou stěnou, voda se přirozeně z části odpaří. Vzduch se tak odevzdáním tepla ochladí.

 

Evaporační jednotka je nejčastěji připojená na vzduchotechnický rozvod, který distribuuje chladný vzduch na požadované pracoviště. V případě celoplošného chlazení, anebo menších prostorů, je možné použít jednoduchou foukací mřížku hned za hranicí konstrukce anebo stěny bez dalšího připojení vzduchotechniky. Na rozdíl od standardní klimatizace, naše jednotka nevyužívá kompresorovou techniku či speciální chladicí směsi. Účast specialistů pro manipulaci s těmito věcmi proto není nutná a šetří se tak náklady instalace jako i provozu a pravidelných kontrol a revizí.

Zajímaví vás podrobnější informace o chlazení hal?

Pokračujte na náš web o chlazení.

Chlazení hal