TOPENÍ PRO VYTÁPĚNÍ HAL A SKLADŮ

Vytápění hal plynovými infrazářiči a teplovzdušnými jednotkami

Moderní topidla – plynové světlé a tmavé infrazářiče a teplovzdušné jednotky – umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném zachování pohodlné obsluhy topení.

EKONOMICKÉ TOPENÍ PRO HALY

Vytápění světlými a tmavými plynovými infrazářiči a teplovzdušnými jednotkami

Světlé infrazářičetmavé infrazářiče i teplovzdušné jednotky jsou plynová topidla. U světlých infrazářičů probíhá spalování plynu na keramické mřížce, u tmavých infrazářičů probíhá hoření v uzavřené trubici. Infrazářiče vytápějí prostor sáláním. Teplovzdušné jednotky (teplovzdušné agregáty) vytápějí prostor vzduchem ohřátým průchodem přes výměník, zahřívaný plynovým plamenem.

Topení pro vytápění starších a vysokých hal

Světlé keramické plynové infrazářiče jsou vhodné především pro vytápění starších (nezateplených nebo špatně zateplených) a vysokých hal.

Topení vhodnější pro ekonomické vytápění starších hal a hal s větší výškou. Na keramické mřížce hoří otevřený oheň (nevhodné pro vytápění prostředí s nebezpečím výbuchu), spaliny nutno z haly odvětrat (u starých hal přirozenou ventilací, u nových objektů nucenou ventilací).
Světlé keramické plynové infrazářiče řady XD a XDI lze také použít pro vytápění teras restaurací, kaváren, barů a pod. v jarním a podzimním období a chladných dnech léta a prodloužit tak dobu jejich využití.

Topení elektrickými infrazářiči

Průmyslové haly lze, tam kde není přípojka plynu, úsporně vytápět také elektrickými infrazářiči.

Infračervené zářiče od italského výrobce VARMA TEC, který je v tomto oboru lídrem na evropském trhu. Zaměřuje se na využití infračervených paprsků jako zdroje tepla v civilních, vojenských a průmyslových objektech. Výrobní sortiment tvoří více než 30 modelů, s rozsáhlými možnostmi použití – od domácností přes komerční prostory až po průmyslové využití. Tyto zářiče vynikají vysokou účinností a jsou moderní alternativou vytápění s vysokou kvalitu od evropského výrobce, s výraznou úsporou provozních nákladů, s maximální bezpečností a spolehlivostí.

Topení teplovzdušnými jednotkami

Univerzální topení v halách teplovzdušnými jednotkami.

Tam kde nelze z jakýchkoliv důvodů použít k vytápění infrazářiče, nabízíme k topení plynové teplovzdušné jednotky (agregáty).

Topení infrazářiči a teplovzdušnými jednotkami - rozložení teplot

Na obrázku je zřejmé rozložení teplot u vytápění infrazářiči a teplovzdušnými jednotkami.

Řešíte problém jaké topení použít do Vaší haly?

DANEX-PLAST, s.r.o., Vám nabízí jako bezplatnou službu:

  • vypracování studie vytápění infrazářiči s vypočítaným potřebným instalovaným výkonem, návrhem na optimální rozmístění, výšky a úhly zavěšení zářičů. V případě zájmu si zde vytiskněte formulář, který nám po vyplnění základních údajů o hale zašlete faxem.
  • vypracování studie návrhu optimálního rozvodu plynu k zářičům pro vytápění objektu
  • proškolení pracovníků provádějících montáž topení
  • doplnění technické studie topení o porovnání s výchozím stavem a vyhodnocením doby návratnosti vložených investic do nového vytápění
  • pomoc při řešení případných problémů s přípojkou zemního plynu
  • podporu při hledání zdrojů financování

Kontaktujte nás!

Přejděte na stránku s kontakty

Kontakt