TEPLOVZDUŠNÉ JEDNOTKY

Ekonomické topení pro vytápění hal a skladů

Moderní topidla – plynové teplovzdušné jednotky – umožňují ekonomické vytápění průmyslových objektů, hal, skladů, dílen nebo sportovních hal, při současném vysokém komfortu obsluhy topení.

Teplovzdušné jednotky - informace o topení

Teplovzdušné plynové agregáty – ekologické teplovzdušné topení konstruované pro vytápění prostor ohřátým vzduchem s maximální účinností. V provedení s axiálním nebo radiálním ventilátorem, výkonové řady jsou od 16 do 95 kW, konstrukce hořáku zaručuje nízké hodnoty emisí, rovnoměrné rozložení teplot a průtoku vzduchu, dvojitá mřížka umožňuje usměrnění proudění vzduchu do prostoru.

Výhody a nevýhody topení teplovzdušnými jednotkami

vysoká pružnost vytápěcího zařízení
vhodné k vytápění zateplených prostor s nízkým stropem
rovnoměrné rozložení teplot a průtoku vzduchu
dvojitá stavitelná mřížka umožňuje usměrnění proudění vzduchu do prostoru
vyšší hlučnost, víření vzduchu a prachu
absence sálavé složky sdílení tepla
při vytápění prostor nad 5 m rozvrstvení teplého vzduchu po výšce místnosti a větší tepelné ztráty

Popis topení teplovzdušnými jednotkami

Teplovzdušné agregáty AX 16, 21, 28, 35, 45, 55, 75, 95 kW

Teplovzdušné agregáty jsou určené pro ekologické teplovzdušné vytápění. Jsou konstruované pro vytápění prostor ohřátým vzduchem s maximální účinností, v provedení s axiálním ventilátorem. Výkonové řady topení jsou od 16 do 95 kW (75 kW). Konstrukce hořáku zaručuje nízké hodnoty emisí, rovnoměrné rozložení teplot a průtoku vzduchu. Dvojitá mřížka umožňuje usměrnění proudění vzduchu do prostoru. Agregáty jsou ovládané přes pilotní vodič a jsou trvale připojené na napětí 230V~. Můžou být ovládané jednoduchou analogovou regulací nebo mikroprocesorovým řídícím systémem MULTI-RAD.

Analogová regulace pro teplovzdušné jednotky

Slouží k regulaci teploty vytápění v jedné zóně topení, která nevyžaduje spolupráci s ostatními vytápěnými zónami a není potřeba ji centrálně monitorovat a řídit. Regulace topení se sestává ze snímače teploty a časového spínače s termostatem. Nastavit můžeme libovolné teploty topení pro různé režimy vytápění: – komfortní topení, – temperovací vytápění, – protizámrazový režim. Teplotní průběhy je možné nastavit na sedm dní v týdnu.

Mikroprocesorový řídící systém Multirad® pro teplovzdušné jednotky

Jeden řídicí systém slouží k řízení 4 samostatných zón vytápění. Propojením až 30-ti ŘS je možné vytvořit kompaktní systém vytápění s komfortním řízením až 120 zón topení. Pomocí programového vybavení „Dispečerské pracoviště je možné systém připojit k osobnímu počítači. Systém s „Dispečerským pracovištěm“ umožňuje archivaci měřených dat, jejich vyhodnocování a následnou optimalizaci režimů topení ve spojení s ekvitermní regulací, čím se přímo podílí na zvýšení efektivnosti systému vytápění a snížení provozních nákladů na topení.

POTŘEBUJETE VYŘEŠIT VYTÁPĚNÍ HALY?

Teplovzdušné jednotky jsou dobrá volba!

DANEX-PLAST, s.r.o., Vám nabízí jako bezplatnou službu:

  • vypracování studie teplovzdušnými jednotkami s vypočítaným potřebným instalovaným výkonem, návrhem na optimální rozmístění jednotek. V případě zájmu si zde vytiskněte formulář , který nám po vyplnění základních údajů o hale zašlete faxem.
  • vypracování studie návrhu optimálního rozvodu plynu k zářičům pro vytápění objektu
  • proškolení pracovníků provádějících montáž topení
  • doplnění technické studie o porovnání s výchozím stavem topení a vyhodnocením doby návratnosti vložených investic
  • pomoc při řešení případných problémů s přípojkou zemního plynu
  • podporu při hledání zdrojů financování

Kontaktujte nás!

Přejděte na stránku s kontakty.

Kontakt